Kroky terapie

1. Vyloučení objektivní příčiny tinnitu na ORL a neurologii (DŮLEŽITÉ před začátkem terapie). 

 

2. Prvním krokem k úplnému vyléčení je pochopení mechanizmu jeho vzniku. Mechanizmus jsem podrobně popsal v knize (viz také ukázky z knihy).

 

3. Po pochopení vzniku chronického tinnitu následuje TRT zvuková terapie. Během terapie se používá růžový šum a generátory šumu od firmy Siemens, nebo Audifon. Je taky možné použít kvalitní mp3 přehrávač. 

Ružový šum ke stažení zdarma tady: https://uloz.to/!WxZkyyxZu/pink-noise-z-ameriky-wav

4. V případě potřeby nalezení dalších souvislostí přetrvání tinnitu. Například úzkostlivost, přepracování, přetěžování, STRES, neschopnost plakat (většinou u mužů), přepínání se, workoholizmus, nadměrné pozorování sama sebe atd. Pro ulehčení nalezí širších souvislostí jsem používal deník tinitáře. Pro ulehčení Vaši léčby jsem ho vytvořil pro rok 2019. Můžete si ho zdarma stáhnout tady:

V mém případe moc pomohlo uvolnění zablokovaného stresu a úzskotí. Za mě nejlešpí cestou je Somatic Experincing dle Peter A. Levine. Více v jeho knihách, nebo zde - http://somatic-experiencing.cz/praktikanti-se/

5. V případě potřeby kontrola a uvolnění páteře a čelistních kloubů u fyzioterapeuta.

Spolupracuju s:

primář MUDr. Zuzana Veldová - ORL, foniatrie, TRT - http://www.foniatrix.cz/

Mgr. Iva Hnátová Ph.D. - fyzioterapie - http://www.rehatrenink.cz/profil/

Somatic experiencing http://somatic-experiencing.cz/praktikanti-se/

Doporučené zařízení pro zvukovou terapii:

1) Mp3 přehrávač FiiO M3K, nebo FiiO M7 (a microSD kartu) + Sluchátka Sennheiser MX 365, nebo 

2) generátor šumu Phonak - generátory šumu Phonak jsou vhodné pro lidi, kteří mají kromě tinnitu i sluchovou ztrátu - www.phonak.cz (Ing. Klaudia Franková, tel. 734 313 751), nebo 

3) generátor šumu Audifon www.audifon.com (k zakoupení u MUDr. Zuzany Veldové) 

Upozornění:

Na těchto stránkách jsou uvedené moje vlastní poznatky a zkušenosti. Přestože věřím, že Vás inspiruji k nalezení cesty k vyléčení Vašeho tinnitu, mějte na paměti, že nejsem lékař. Ze stránek tedy čerpejte, ale s vědomím, že obsah stránek nemá být náhradou za radu lékaře, nebo jiného zdravotníka. Nenesu odpovědnost za žádnou újmu, která by vznikla přímo nebo nepřímo, vlivem informací obsažených na těchto stránkách. Držím palce, aby se Vám povedlo tinnitus úplně vyléčit, tak jako mně. Pokud ještě nemáte za sebou ORL vyšetření, doporučuji se objednat u primářky MUDr. Zuzany Veldové.